Türk Silahlı Kuvvetleri Koşusu'nda zafer Demirberke'nin oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri Koşusu'nda zafer Demirberke'nin oldu
01 Ekim 2023 - 18:54

Bu yıl 23’üncüsü yapılan TJK Koşusu’nu; Mustafa Başer’in sahibi olduğu, Fahrettin Gezici’nin antrene ettiği Demirberke (Turbo - Badekızım / Demirkazık) jokeyi Vedat Abiş idaresinde kazanmayı başardı. Anadolu Tarım İşletmeleri’nin yetiştirdiği 4 yaşındaki kır at, son galibiyetini İstanbul’daki Nedim Ökmen Koşusu’nda (G3) elde etmişti. Jokey Vedat Abiş ise bu sonuçla ilk TSK Koşusu galibiyetine ulaşmış oldu.

Yarışı izlemek için tıklayınız.

Kum pistte 4+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olarak koşulan 1500 metre mesafeli koşuyu, Halis Karataş ile Bozarslan (Özgünhan - Budin Kızı / Hisarhan) ikinci sırada tamamlarken, Rüzgardahan (Yakupbey - Çığırtkan / Halid) Özcan Yıldırım’la üçüncülükte, Taşan (Tümöz Bey - Kamuran / Haberbatur) Mehmet Kaya’yla dördüncülükte, Kardeşcan (Turbo - Bedel.2 / Tunca) da Ayhan Kurşun’la beşincilikte yer aldı.

Sezonun bu önemli mücadelesinde zafere uzanan Demirberke için bitiriş derecesi 1.43.02 olurken, koşudaki farklar Boyun - 1,5 Boy - 3 Boy - 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Yarış sonrası düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi Mustafa Başer’e kupasını, 4. Kolordu ve Ankara Garnizon Komutanı Tümg. Ahmet Kurumahmut takdim etti.

Tümgeneral Kurumahmut, Mustafa Başer’e Genelkurmay adına da bir plaket verdi.

Kazanan safkanın antrenörü Fahrettin Gezici ve jokeyi Vedat Abiş’e de plaketlerini Tümgeneral Ahmet Kurumahmut takdim etti.

Şeref Tribünü’ndeki törene Asli Üyelerimiz Mete Aysal ile Hasan Başer, Ankara Hipodrom Müdürü Özgür Kaya ve davetliler de katıldı.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri

Türk Silahlı Kuvvetleri, Cumhuriyetimizin sonsuza kadar sürmesinin en önemli güvencesi olarak etkin, saygın ve caydırıcı bir savunma gücünü kararlılıkla ayakta tutmakta ve günün koşullarına göre sürekli yenilenmektedir. Bugün Türk ordusu, sahip olduğu teknoloji, bilgi ve eğitim üstünlüğü, millî harp sanayisine dayanan silah gücü, terörle mücadele ve sınır ötesi harekât kabiliyeti ile her türlü hava koşulunda görevlerini yerine getirmektedir. Ayrıca, dünyanın en hassas noktalarında NATO bayrağı altında olağanüstü bir disiplin ve güçle görev yapma yeteneği sayesinde dünyanın en güçlü orduları arasında elde etmiş olduğu yerini daha da pekiştirmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Barış, Dünyada Barış” ilkesine bağlı olan Türkiye Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri, yurdumuzu savunmanın yanı sıra dünya barışını tehdit eden krizlere ve terörün her türlüsüne müdahaleye hazır durumdadır.

 

ejq0zbylwsdkqd8h6g3uIxtt.jpg

aw3cydkerkI1wxg7fnvljhyb.jpg

a9zwxiltwzhmbfvnpq6rmyku.jpg

zmjtgk7ypjoyxbq4n6faqnrl.jpg

edi0nkxut1hI7dqswmvyz4yl.jpg

pbmdpuqgnayi8gbkxethqsv1.jpg

2kyextdpvn0xmhngv8j5fp7e.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum