Silivri Belediyesi Marmara Denizi Günü'nde Deniz Kirliliğine Dikkat Çekti

Silivri Belediyesi Marmara Denizi Günü'nde Deniz Kirliliğine Dikkat Çekti
09 Haziran 2024 - 14:50

Etkinlikte denizden araba lastiği, sandalye, teneke kutular, kasalar, hortumlar ve şişeler gibi çeşitli atıklar çıkarıldı.

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, denizden çıkarılan atıklarla ilgili yaptığı konuşmada, "Topraklarımız kadar değerli bir denizimiz var. Bunları gördükten sonra inanın içim acıyor. Lütfen denizlerimizi koruyalım, denizlerimize sahip çıkalım. Bu farkındalığı hepimiz yaratmalıyız" diyerek halkı deniz temizliği konusunda duyarlı olmaya çağırdı.

Bilinçlendirme Çalışmaları Sürecek

Silivri Belediyesi olarak Marmara Denizi'nin korunması ve temiz tutulması için vatandaşları bilinçlendirme çalışmalarına devam edeceklerini belirten Başkan Balcıoğlu, "Denizlerimizi korumak, geleceğimize sahip çıkmak demektir. Bu bilinçle hareket ederek, çocuklarımıza ve gençlerimize temiz bir çevre bırakmak için çalışmalıyız" dedi.

Vatandaşın Mizahi Tepkisi

Etkinlikte bir vatandaş, denizden çıkarılan sandalyeyi ve diğer atıkları mizahi bir dille eleştirerek, "Sandalyeye balıkları oturtmak için atmışlar, araba tekerleğini attılar ki arabayı da atacaklar. Bütün suç balıkların ki böyle kirli bir denizde yüzdükleri için" diyerek denizlerin kirletilmesine dikkat çekti.

Etkinliğe katılan dalgıçlardan Esra Güçyeter ise, "Denizin dibini çok kirletmişiz, çok kötüydü. Balçıktı tamamen, simsiyah. Böyle bir manzarayla karşılaşmadım, çok üzgünüm. Umarım bundan ders çıkartırlar ve temiz tutmaya çalışırlar" diyerek denizin durumunu dile getirdi.
pgfn04alnqxptm2s6uxkwrzg.jpg

gpyfd5tr1azrleoitxa0slgn.jpg

hc8qgssryjzarfpeavl9f4vm.jpg

zhgl2wppfcnI1orbljmo6zsa.jpg

7yjfg0ptp5uxz1dnh946sdnk.jpg

fhv3ilt5I6ozk28y1pcjevq0.jpg

Igcu0aqhwx1sjy7lt2oiarml.jpg

ah5bl48ljujp1nggfrhq3szt.jpg

ghrmnapub0vfkwxk9s6t38uz.jpg

a7kfcn8pgo1jaxftcvjp6rI4.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum