Silivri Belediyesi Kapıda Sağlık Hizmetiyle Yaşlıların Yanında

Silivri Belediyesi Kapıda Sağlık Hizmetiyle Yaşlıların Yanında
09 Haziran 2024 - 14:50

Ziyaretlerde, yaşlı vatandaşların talep ve önerilerini dinleyen belediye ekipleri, Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu'nun selamlarını ve sevgilerini iletti. Yaşlıların her zaman yanlarında olduklarını hissettirmek ve ihtiyaç duydukları her konuda destek olmak için çalıştıklarını belirten ekipler, Silivri Belediyesi'nin sosyal belediyecilik hizmetleri hakkında da bilgi verdi.

Ziyaretlerin en anlamlı anlarından biri ise, sağlık ekiplerinin yaşlı vatandaşların sağlık durumlarını yerinde kontrol etmesi oldu. Tansiyon ve şeker ölçümleri yapılan yaşlılara, sağlıklı yaşam önerileri de sunuldu. Sağlık durumları ile ilgili herhangi bir sorun yaşayan vatandaşların ise, ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendirilmesi sağlandı.

Silivri Belediye’nden yapılan açıklamada, yaşlılara yönelik hizmetlerin artarak devam edeceğini belirterek, "Yaşlılarımız bizim için çok değerli. Onların tecrübelerinden faydalanmak, ihtiyaç duydukları her an yanlarında olmak, görevimiz olduğu kadar insani bir sorumluluktur da. Silivri Belediyesi olarak, yaşlılarımızın daha huzurlu ve güvenli bir yaşam sürmeleri için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz." denildi.

Silivri Belediyesi, yaşlılara yönelik ev ziyaretleri ve sağlık taraması gibi hizmetlerinin yanı sıra, evde bakım hizmeti, yaşlı yaşam merkezi, engelli ve yaşlı vatandaşlar için ulaşım hizmetleri gibi pek çok alanda da çalışmalarını sürdürüyor.
xsvausodlpcjpfqrtyr47d8c.jpg

bxhasomvacgtqf805ktvyudu.jpg

nmsrabtxkf4vlhwhdIsqc5pp.jpg

l0qd6sunme9bfo8xc2iwatpj.jpg

19clpgu70svqq2pblgIoxheb.jpg

szojgr0hbfyc18dlqpnkovln.jpg

6qksr7jszkxrvoa85lgIjydg.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum