Hatay Koşusu'nda zafere uzanan Bozkırefesi oldu

Hatay Koşusu'nda zafere uzanan Bozkırefesi oldu
01 Ekim 2023 - 18:54

Çim pistte 1600 metre mesafede düzenlenen ve heyecan dolu anlara sahne olan yarışı, Sultansuyu Tarım İşletmeleri tarafından yetiştirilen, Fedai Kahraman’ın sahibi olduğu Bozkırefesi (Özgünhan - Aytolun / Altaha) jokeyi Hışman Çizik idaresinde zaferle noktaladı. Mücahit Kaya antrenesindeki doru erkek tay, ilk Grup 1 koşu birinciliğini elde ederken, jokey Hışman Çizik de ilk Hatay Koşusu zaferine imza attı.

2023 yılı Hatay Koşusu’nu (Açık-G1/DHT) izlemek için tıklayınız.

Tabelanın ikinci basamağında Mehmet Akyavuz ile İsyan Ateşi (Serhantay - Yuna / Sam-Ay) yer alırken, Zincir Koparan (Ayabakan - Demirgök / Demirkazık) Vedat Abiş’le üçüncü, Hüküm (Uçanbey - Rabia / Odinhan) Gökhan Kocakaya’yla dördüncü, Kaşmir Tay (Onurkaan- İzsüren / İzbatur) ise Mustafa Çiçek’le beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kazan Bozkırefesi için bitiriş derecesi 1.46.84 olarak kayıtlara geçti, farklar da 1,5 Boy - 1,5 Boy - 1/2 Boy - 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşunun ardından Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen törende, kazanan tayın sahibi adına antrenörü Mücahit Kaya’ya kupasını Ankara İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Korkmaz takdim etti.

Kulübümüz Asli Üyesi Mete Aysal, safkanın antrenörü Mücahit Kaya’ya plaketini takdim etti.

4. Kolordu ve Ankara Garnizon Komutanı Tümg. Ahmet Kurumahmut da tayın jokeyi Hışman Çizik’e plaketini takdim etti.

Törene Ankara Hipodrom Müdürü Özgür Kaya ve davetliler de katıldı.

 

8xpylthks947jpfcdImfoere.jpg

v4xafuuwirro2zoq3gnkxqm7.jpg

ooef9f5dIu6ar021hbvznmtx.jpg

buctpbIl7oy5tg941ipnceqa.jpg

n2vg4irqftxI1rdl7ukoe0ld.jpg

f4ctruwa0r79jnokgiy1lqjk.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum