BAŞAKŞEHİR'İN MODERN YÜZÜ HER GEÇEN GÜN GÜZELLEŞİYOR

BAŞAKŞEHİR'İN MODERN YÜZÜ HER GEÇEN GÜN GÜZELLEŞİYOR
20 Kasım 2023 - 10:30

Başakşehir Belediyesi, ilçe sakinlerinin refah seviyesini en üst seviyeye çıkarmak için çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Başakşehir Mahallesi’nde sağlık yatırımlarından millet bahçelerine, eğitim yatırımlarından kültür sanat merkezlerine kadar her alanda çalışmalar yapılıyor. Hayata geçirilen yatırım ve hizmetlerle mahalle sakinlerinin hayatı kolaylaştırılıyor. 

Ulaşım aksları güçleniyor

Ulaşım aksına, şehir içi ulaşımı çok daha kolay ve hızlı hale getirecek yeni güzergâhlar kazandırılıyor. Çam ve Sakura Bağlantı Viyadüğü’ndeki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Alpaslan Türkeş Bulvarı, Gazi Yaşargil Caddesi ve Kutlu Sokak’ın da arasında yer aldığı çok sayıda lokasyonda asfalt serimi yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla hizmete açılan Başakşehir - Kayaşehir Metro Hattı, yolculuk sürelerini dakikalara indirdi.

Sağlık yatırımları sürüyor

Başakşehir Mahallesi, Avrupa’nın en büyük sağlık komplekslerinden biri olan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne ev sahipliği yapıyor. Türkiye Yüzyılı’nda sağlık altyapısını güçlendirmeye yönelik çalışmaları kapsamında, Ayşe Dağ Aile Sağlığı Merkezi de hizmete açıldı.

Eğitim, yeşil alan, cami…

Başakşehir Mahallesi’ndeki eğitim yatırımlarında da ciddi mesafe kat edildi. 43 derslikli Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi, 24 derslikli Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu Lisesi, 24 derslikli Başakşehir Ömer Döngeloğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, 25 derslikli Oyakkent Ortaokulu ve 28 derslikli Başakşehir Nene Hatun İlkokulu eğitim öğretime açıldı. Başakşehir Mahallesi’ndeki yeşil alan miktarı 43 bin metrekareye çıkarıldı. 350 bin metrekarelik Çam ve Sakura Millet Bahçesi’nin ilk etabı olan 80 bin metrekarelik kısmında çalışmalar aralıksız sürüyor. Şehirlerin manevi kalbi camilere yenileri eklendi. Ramazan ve Özkan Demirel Camii, Şinasi Ünsal Camii ve Taziye Evi ile Şüheda Camii’ni ibadete açıldı.

Her alanda Başakşehirlinin yanında

Doğal afetlerde görev yapacak profesyonel ekiplerin yetiştirileceği BAŞAKAY Eğitim Merkezi çok yakında faaliyete geçecek. Cevdet Kılıçlar Kültür Yaşam Merkezi’nde binlerce Başakşehirli ağırlandı. Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde konserden tiyatro ve söyleşilere kadar çeşitli etkinliklerde 75 bin sanatsever keyifli vakit geçirdi. Türkiye’ye örnek olan sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında 572 engelliye destek olundu. 665 bebek ve anneye hoş geldin bebek çantası, 994 ihtiyaç sahibine Destek Kart ve 4 bin 51 Başakşehirliye diyetisyen hizmeti verildi.

Spor ve geri dönüşümün şehri

Birçok branşta hizmet veren Başakşehir Spor Parkı’ndan haftada 7 bin Başakşehirli faydalanıyor. Yine, Korupark Spor Tesisi’nden binlerce Başakşehirli yararlanıyor.Çevre bilincinin hızla arttığı Başakşehir mahallesinde bulunan 170 geri dönüşüm ünitesinden geçen yıl 3 bin 342 ton atık toplandı.Ambalaj atığı ayrıştırma tesisinde ise günlük ortalama 40 ton karışık atığın girişi yapılıyor. Kâğıt, karton, plastik, metal ve camın da bulunduğu geri dönüşüm malzemeleri yeniden ekonomiye kazandırılıyor.

z39qu5nc7g08j4djcovfzmdb.jpg

vozug4tajI53lychykvemeww.jpg

7ybdb304th6kg9gw8xzcepj2.jpg

jald8b9ndhppt7h3xkie4ago.jpg

fgm2zgoutiajc36f5wrnlhxa.jpg

qovr5znyb6fdvyrfscot0k9w.jpg

yp2hvfseeu4uzacoto3ranvz.jpg

bvoiorgysqmdh4fnIr3ct0n5.jpg

yib4jpkeodvcl9zfdtysnhnu.jpg

qeuctghjmfbiek6cswrom8jk.jpg

sqxhkcbojtemk8pfvsabrzy7.jpg

1swblxbiqdeds5re7g3h0yua.jpg

sqnwrdrsuk6f7clenhdu1fy4.jpg

bsjl4txnfimlehy5buach9cj.jpg

ajryqdntlodsfkk3npm1b7s9.jpg

zuIxrk5vov287yiq9gje6xhl.jpg

fo5azb3fbevns8lqy4mluj9x.jpg

fvfakcsdzzhwxngp68rsrm1t.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum