BAŞAKŞEHİR'DE ZİYA GÖKALP MAHALLESİ'NİN YAŞAM KALİTESİ YÜKSELİYOR

BAŞAKŞEHİR'DE ZİYA GÖKALP MAHALLESİ'NİN YAŞAM KALİTESİ YÜKSELİYOR
13 Kasım 2023 - 12:30

Başakşehir Belediyesi, Ziya Gökalp Mahallesi’nde hayata geçirdiği yatırım ve hizmetlerle Başakşehirlilerin yaşam kalitesini yükseltiyor. Kentsel yenilemeden ulaşıma, sosyal belediyecilikten eğitime kadar her alanda mahalle sakinlerinin hayatı kolaylaştırılıyor. 

Ulaşımda yeni dönem

Mahalle genelindeki ulaşım ağları yeniliyor, yapılan çalışmalar titizlikle sürdürülüyor. Şeyh Şamil Caddesi, Alperen Sokak, Olimpiyat ve Melikgazi’nin de aralarında bulunduğu onlarca cadde ve sokakta asfaltlama çalışması yapıldı. Trafik yükünü azaltan Seyrantepe Caddesi Bağlantı Yolu ile mahalle, TEM Otoyolu Yan Yol’a bağlandı. İshakpaşa Caddesi ve Olimpiyat Bulvarı’ndaki muhtemel yoğunluğu azaltmak için de Dr. Mimar Kadir Topbaş Caddesi ile Şehit Eren Bülbül Caddesi ve bu caddeler arasında bağlantıyı sağlayacak sokaklardaki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

20 yılı aşan konut sorunu çözüme kavuştu

Daha önce şehir hastaneleri, veri merkezleri, köprüler gibi yüksek önem arz eden yapılarda uygulanan deprem izolatörleri ilk kez bir konut projesinde uygulandı. Ziya Gökalp Mahallesi’nde inşa edilen Türkiye’nin deprem izolatörlü ilk konut projesi Mavera Comfort’ta yaşam başladı. Riskli bina stoku oranını en aza indirmek adına mahalle sakinleriyle yapılan istişareler sonucunda 20 yılı aşan konut sorununu çözüme kavuşturma adına ilk adım atıldı. 426 konutluk Yuvam Başakşehir Evleri’nin inşaatına başlandı.

Yeşil alan miktarı artıyor

Yeşil alan miktarını artırmak adına toplam alanı 39 bin metrekare olan Ayazma Millet Bahçesi hizmete açıldı. Mahalle genelindeki 8 parkta sert zemin ve yeşil alanların miktarı 58 bin metrekareye çıkarıldı. Türkiye’nin büyük stadyumu Atatürk Olimpiyat Stadyumu’na da ev sahipliği yapana mahallede spor yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Ayazma Spor Parkı’nda haftada 874 Başakşehirliye hizmet veriliyor.

Hizmet, eğitim, geri dönüşüm…

Sosyal belediyecilik alanında yürütülen çalışmalar kapsamında; 477 bebek ve anneye hoş geldin bebek çantası, bin 955 ihtiyaç sahibine Destek Kart ve 832 engelliye hizmeti verildi. Hasan Küçükoğlu Camii ibadete açıldı. 48 derslikli Emlak Konut Ayazma İlkokulu’nda eğitim başladı. Mahalle genelindeki 49 geri dönüşüm ünitemizden geçen yıl 2 bin 232 ton atık toplandı.

nfjnbq7l8sxa2yrwf41d5rem.jpg

vn8Ixthpl1zysch7godokpzu.jpg

2d9noa6klbwdftgmsn7tj5hv.jpg

dv6axnrljf8mjc9ghwobqgch.jpg

kr7hywb9ge1crpfoyIam65kx.jpg

wwefa4x2noqt7sl0tkpyfuzr.jpg

zkkob3oyswqz5l1yur2Ijlbt.jpg

0gfIpcb75wfxqhenomctydlg.jpg

xrubwhu3z6ndk5m1gvaqjkec.jpg

4ju7isrnvtxol0sodcqbptme.jpg

m2ehsw7godd0y8qvjgetjklc.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum