A. Hücum Tulgar Koşusu'nda birinciliğe Bright Hope uzandı

A. Hücum Tulgar Koşusu'nda birinciliğe Bright Hope uzandı
01 Ekim 2023 - 18:54

3+ yaşlı İngiliz atlarının katılımıyla gerçekleştirilen mücadele 1500 metre mesafe üzerinden sentetik pistte koşuldu.2023 yılı A. Hücum Tulgar Koşusu'nu; Özlem Ece Karamazı Turan'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, Alper Tepebaşı antrenesindeki 4 yaşındaki doru erkek safkan Bright Hope (Torok - Tory Brae Lulu / Hurricane Run) jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde kazanmayı başardı.Son derece keyifli bir mücadeleye sahne olan koşuda ikinciliği, Çakırdağlı (Deha - Grand Woman / Unaccounted For) elde ederken, Sun Time (Luxor - Glowing Sun / Strike the Gold) üçüncü, Anadolu Şahini (Luxor - Chaposa Strike / English Channel) dördüncü, Subutai (Counterattack - Aamaal / Mamool) ise beşinci oldu.

Kazanan Bright Hope için bitiriş derecesi 1.29.46 olarak kayıtlara geçerken, koşudaki farklar Baş - 1/2 Boy - 1,5 Boy - 1 Boy şeklinde oluştu.Koşunun ardından Şeref Tribünü’nde düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Asli Üyemiz Hayrettin Karamazı'ya kupasını, merhum A. Hücum Tulgar'ın oğlu Gurur Tulgar verdi.Törene, Yönetim Kurulu Üyemiz Yüksel Göktürk, Asli Üyemiz H. Turgut Alakuş ile davetliler de katıldı.

 

Av. A. Hücum Tulgar

1951 yılında Ankara’da doğan A. Hücum Tulgar, 1974 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Bir süre serbest avukatlık yapan Tulgar, 1979 yılında Denizcilik Bankası T.A.O. ve ardından Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nde Hukuk Müşavirliği, Hukuk Başmüşavirliği ve Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 1997 yılında Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne atandı. 2003 yılına kadar Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görev aldı. Birleşmiş Milletler Denizcilik Örgütü, Lloyd's Hakem Komitesi ve uluslararası platformlarda ülkemizi başarıyla temsil eden deniz hukukçusu A. Hücum Tulgar, Türk denizciliğine hizmet eden birçok önemli projeyi de hayata geçirdi.

At sevgisini, babası Fethi Tulgar'dan alan ve genç yaşlarda atçılık camiasına adım atan Tulgar, 2001 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi. Sahibi olduğu Kalamış ve Kuşadası isimli safkanlarla birçok grup koşu kazandı. Çeşitli dönemlerde Yönetim Kurullarında Genel Sekreter ve Yönetim Kurulu Üyesi ola-rak görev alan Tulgar, Yüksek Komiserler Kurulu Üyeliği de yaptı. Türk atçılığına sayısız hizmetleri bulunan ve 2013 yılında aramızdan ayrılan A. Hücum Tulgar’ı anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

jz1pIcuq3jhgm6gwstnhyxda.jpg

sbv5jx8weupuyde4qoo6icft.jpg

tffxrvhhmI8t1wx5zcpdblca.jpg

zr8hlfqopqwneuyagh3cvfgk.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum